Biedronki – Dzień Kropki

21 września 2021
przedszkole-klodawa-biedronki-dzien-kropki01

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.
Tego dnia, bez wyjątku, nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach uważnie wysłuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta, uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma ukryte talenty i zdolności, które czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka, szukaliśmy naszych mocnych stron i zapisaliśmy je na planszy biedronki.
Tego dnia również wyszukaliśmy kropki, które towarzyszą nam w życiu codziennym. Mieliśmy za zadanie wyszukaj ukryte koperty i ułożyć kropkowe ilustracje.Wspólnie bawiliśmy się z kropką, tańcząc do utworu “Biedroneczki są w kropeczki”. Na zakończenie z farb wyczarowaliśmy kropkowe baloniki oraz  z kropkowych kleksów stworzyliśmy rozmaite obrazy.