Słoneczka – Projekt badawczy “Jabłko”

3 października 2021

Jesień, to czas kiedy owoców jest pod dostatkiem, a jabłko jest tym owocem które jest znane dzieciom. W związku z obchodami
Dnia Jabłka”, zaproponowałam dzieciom, bliższe poznanie tego owocu. W pierwszej chwili stworzyliśmy tzw. “siatkę pytań”, na które w trakcie badań będziemy musieli uzyskać odpowiedzi. Nasze badania rozpoczęliśmy od wizyty w sadzie, gdzie dowiedzieliśmy się jak dba się o jabłka i w jaki sposób się je magazynuje. Dowiedzieliśmy się również jakie są odmiany jabłek oraz jakie są etapy ich powstawania.

W trakcie realizacji badań towarzyszyły nam również działania artystyczne – wydzieranka z papieru kolorowego oraz jeże z jabłka.  Szukając dalszych odpowiedzi na nasze pytania postanowiliśmy pobawić  się w kucharzy i dzięki naszym staraniom powstały chipsy jabłkowe oraz mus owocowy, który został wykorzystany na “Podwieczorku u Hałabały”.

Na wszystkie postawione na początku pytania – uzyskaliśmy odpowiedzi!

JABŁKA SĄ PYSZNE I ZDROWE, KAŻDY PRZEDSZKOLAK WAM TO POWIE!