Żabki-Jesienne zabawy

22 października 2021

Plansza_logo_unijne

Maluszki są coraz dzielniejsze.

Chętnie biorą udział w codziennych zabawach z wykorzystaniem mnóstwa pomocy gimnastycznych, których w naszym przedszkolu nie brakuje. Przyniesione przez dzieci jesienne listki uatrakcyjniają zabawę. W ranku, w ramach ćwiczeń oddechowych,  bawiliśmy się  w “Jesienny wiatr” poruszający suche listki. Znamy i lubimy piosenkę “Poszła Ola na Spacerek”.

Celem dnia były zabawy  plasteliną usprawniające rączki.     W czasie zabawy wprowadzającej, maluchy przechodziły wąską ścieżką wytyczoną okręgami  do domu jeżyka. Następnie należało zanieść jeżyki gimnastyczne do domku zgodnie z kolorem. Zadania wcale nie było takie łatwe!

Na zajęciach plastycznych maluszki, z naszą pomocą, robiły plastelinowe ślimaczki.

To dobry pomysł na wspólne zabawy  z mamą i tatą w czasie jesiennych dni.