Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego dla Najmłodszych – Motylki

8 listopada 2021
Bezpieczeństwo Motylki

08.11.2021 r. w naszym Przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w każdym aspekcie. Naszymi gośćmi byli przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim, Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, Ratownik Medyczny – Pan Robert Sołtys oraz Strażacy OSP Kłodawa i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim. Przedszkolaki pod okiem Egzaminatorów, Policjantów, Ratownika Medycznego oraz Strażaków zapoznawały się oraz utrwalały wiedzę z zakresu zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, poznawały znaki i sygnały drogowe, ćwiczyły prawidłowe korzystanie z przejść dla pieszych oraz ćwiczyły zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci w trakcie spotkania z policjantem miały okazję obejrzeć i wejść do nowego elektrycznego radiowozu. Na koniec dzieci w podziękowaniu wręczyły laurki prowadzącym dzisiejsze spotkanie. Za ten dzień pełen wrażeń i dawkę ogromnej oraz bardzo pożytecznej wiedzy serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zajęć edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa.