Dzień Choinki – Słoneczka

13 grudnia 2021
Dzień Choinki - Słoneczka

„Ubierzemy dziś choinkę
w kolorowe bombki,
zawiesimy srebrny łańcuch
i czerwone wstążki.”

Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka.
W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tego rytuału. 13 grudnia (poniedziałek) obchodziliśmy Dzień Choinki i tego dnia Słoneczka ubrane na zielono z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy kolorowe światełka. Ileż było radości wśród dzieci, a w przedszkolu od razu zrobiło się świątecznie .
Przed ubraniem choinki odbyły się zajęcia o tematyce właśnie naszego drzewka. Słoneczka poznały historię związaną z choinką, porównywały ich wygląd kiedyś i dziś. Dzieci również wykonały pracę plastyczne związane z choinką, które mogą Państwo podziwiać na przedszkolnym korytarzu