Grupa Biedronki – Pieczenie świątecznych pierniczków

2 stycznia 2022

Zgodnie z przedświąteczną tradycją oraz wykonując zadania z kalendarza adwentowego dzieci upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Przedszkolaki mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto zgodnie z przepisem. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Gdy pierniczki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami. Dziękujemy Państwu za przyniesione foremki, niezbędne składniki oraz dekoracje. W szczególności ogromne podziękowania  kierujemy dla Pani Justyny Pahudo – mamie naszej Patrycji, która prowadzi pracownię wypieków domowych “Najlepsze Ciacho w Lubuskim” była to ogromna i nieoceniona pomoc przy wypieku oraz dekorowaniu pierniczków.

Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.