Dzień Kota w Żabkach 17.02.2022

21 lutego 2022
dzien_kota_zabki

W czwartek w grupie Żabek świętowaliśmy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji- nawiązując do naszego baśniowego tygodnia: poznaliśmy bajkową bohaterkę Kicię Kocię oraz jej przygody. Dzieci przyniosły zabawkowe kociaki, z którymi zorganizowaliśmy kilka ciekawych zabaw: m.in. wystawę kotów rasowych, zabawy ruchowe z czworakowaniem, czy śpiewanie rymowanych piosenek o kotach. Rozmawialiśmy o obowiązkach związanych z posiadaniem zwierząt, uwrażliwiając dzieci na potrzeby swoich pupili i przekazując im  informacje o tym, jak należy się nimi opiekować. Każde dziecko miało możliwość podjęcia próby swobodnej wypowiedzi na temat posiadanego lub ulubionego zwierzaka. Przyniesione do sali kociaki segregowaliśmy pod kątem koloru i wielkości. Na koniec dzieci dorysowały wąsy kociakowi i dokończyły kolorowanie według własnego pomysłu.