Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Żabkach – “Co ma ucho do gadania”

  • Home
  • Aktualności
  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Żabkach – “Co ma ucho do gadania”
21 lutego 2022
dzien_jezyka_zabki

“Dbaj o język i mów poprawnie, ładnie, wyraźnie oraz dokładnie,
bo kto nie ćwiczy często języka, ten się w mówieniu potem potyka”
(Małgorzata Strzałkowska)

Przy okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, Żabki wzięły udział w zajęciach z serii “Co ma ucho do gadania” przygotowanych przez naszą Panią Logopedę Paulinę Nassan-Wrońską. Z dużym zaangażowaniem ćwiczyły swoje języki, poprzez ćwiczenia usprawniające aparat mowy. Zaprzyjaźniły się z maskotką- pieskiem Karmelkiem, który towarzyszył im w zabawie i demonstrował prawidłowe wykonanie ćwiczeń. Zagrały w logopedyczną grę, oraz zatańczyły w trakcie logopedyczno- muzycznych zabaw ruchowych.  W prezencie otrzymały wydruk do wspólnej logopedyczej zabawy z rodzicami.