W świecie baśni- Żabki

21 lutego 2022
w_swiecie_basni_zabki

Zakończyliśmy wraz z Żabkami tydzień pełen bajek i baśni. Dzieci miały okazję wziąć udział w słuchowisku z użyciem pacynek. Baśń o Czerwonym Kapturku (mimo, że opowiedziana w wersji delikatniejszej niż w tradycyjnej opowieści) okazała się być pretekstem do poruszenia trudnych, ale niezwykle ważnych tematów, dotyczących dobra i  zła. Dzieci ze smiałością pytały o to, dlaczego w baśniach występują również “złe postacie”. Dowiedziały się, że baśnie mają za zadanie uczyć nas unikania niebezpieczeństw, rozgraniczania dobra od zła,  stawiania czoła różnym sytuacjom, przeżywania różnych uczuć i emocji. Pokazują różne oblicza tego świata. Uczą przyswajania dobrych wartości i wzorców osobowych. Czasem również bawią nas i dostarczają rozrywki. Po zakończeniu spektaklu Żabki z radością wcieliły się w różne bajkowe role bawiąc się pacynkami. Miały okazję do swobodnej ekspresji. Przygotowały również pracę plastyczną z Czerwonym Kapturkiem przypominając sobie nazwy figur geometrycznych.