Walentynki w Żabkach

21 lutego 2022

W Dzień Zakochanych Żabki miały okazję dowiedzieć się czegoś nowego o miłości.  Był to pretekst do rozmowy o emocjach i uczuciach tak trudnych i nie do końca zrozumiałych przez maluszków. Zachęcaliśmy dzieci do okazywania sympatii kolegom i koleżankom. Mówiliśmy o tym, że warto okazywać swoje emocje i uczucia. Podkreślaliśmy, że każda, nawet ta trudna emocja jest ważna i potrzebna. Dzieci z radością wręczyły sobie serduszkowe naklejki. Serca towarzyszyły również przy zabawie usprawniającej procesy poznawcze. Dopasowując zagubione połówki serc, dzieci ćwiczyły percepcję wzrokową. Zabawę zakończyliśmy skorzystaniem z uwielbianego przez dzieci dywanu multimedialnego. W sali czekały również prezenty od Pani Dyrektor: nowe zabawki do naszej przedszkolnej sali.