Tłusty czwartek u Motylków

24 lutego 2022

24.02.2022 r. obchodziliśmy tłusty czwartek. Tradycyjnie każdy w tym dniu powinien zjeść pączka. Nasze przedszkolaki na zajęciach kulinarnych samodzielnie zrobiły te łakocie. Na początku wymieniły wszystkie składniki, które były potrzebne do wykonania tego zadania. Następnie z dużą starannością połączyły jajka, serek waniliowy, mąkę, białka i resztę produktów. Na koniec wszyscy wybraliśmy się do naszej przedszkolnej kuchni, gdzie dzięki uprzejmości Pań Kucharek mogliśmy usmażyć nasze pączki. Dzieci z zachwytem obserwowały działania w kuchni. Następnie, gdy już pączki wystygły posypaliśmy je cukrem pudrem i przystąpiliśmy do degustacji.  Oprócz tradycyjnych pączków przedszkolaki wykonały dziś również pracę plastyczno – techniczną: “tekturowy pączek”, który ozdobiły za pomocą farby oraz gąbki. To był smakowity i pracowity dzień.