Tydzień teatru w Żabkach

16 marca 2022

Z okazji tygodnia teatralnego zamieniliśmy salę wielofunkcyjną w bajkowy przedszkolny teatr. Dzieci do swoich rączek otrzymały bilety, musiały odnaleźć odpowiednie miejsce na widowni- zgodne z symbolem z biletu. Wczuwając się w  rolę widowni- obejrzały krótki improwizowany występ swoich pań. Następnie- przyszedł czas na wcielenie się w teatralnych aktorów i wejście do garderoby, gdzie każde z dzieci wybrało sobie strój i miało okazję spróbować swoich sił na scenie. Wspólnie zatańczyliśmy, zaśpiewaliśmy, a najodważniejsi przypomnieli sobie nawet znane im krótkie wierszyki. Dowiedzieliśmy się czym jest kurtyna, kim jest aktor, co to jest scena i sztuka teatralna. Kto wie- może wśród nas jest jakaś przyszła gwiazda ?