Wizyta z pilotem wojskowym

6 kwietnia 2022

Dnia 5 kwietnia br. odwiedził przedszkolaków z wszystkich grup Pan Mirosław – tata naszego Maksymiliana, który przybliżył na czym polega zawód żołnierza. Przybyły gość umożliwił dzieciom obejrzenie stroju i atrakcyjnych zdjęć samolotów. Duże zainteresowanie wzbudziły omawiane przez pilota narzędzia i przyrządy wojskowe. Dzieci dowiedziały się m. in. żeby zostać pilotem trzeba być zdrowym, sprawnym fizycznie, dobrze się uczyć, a zadanie, które początkowo trzeba wykonać są skoki spadochronowe. Dzieci z zaciekawieniem słuchały informacji o wojskowych śmigłowcach, samolotach, helikopterach i udziale w misjach.

Ponadto dzięki prezentacji przygotowanej przez pana Mirosława dzieci obejrzały zdjęcia różnego rodzaju śmigłowców, zapoznały się z ich budową oraz poznały znaki rozpoznawcze wojskowej bazy powietrznej. Przedszkolaki brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie zadawały pytania. Spotkanie było niezwykle atrakcyjne i interesujące, wzbudzając wiele pozytywnych emocji.

Dyrektor oraz wychowawczynie grup dziękują Panu Mirosławowi za poświęcony czas i ciekawie przygotowaną prezentację oraz niezwykle serdeczny kontakt z przedszkolakami.