Pszczółki – Światowy Dzień Higieny Rąk – realizacja programu Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Profilaktyka  chorób zakaźnych- szczepienia”

  • Home
  • Aktualności
  • Pszczółki – Światowy Dzień Higieny Rąk – realizacja programu Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Profilaktyka  chorób zakaźnych- szczepienia”
5 maja 2022
Pszczółki – Światowy Dzień Higieny Rąk

 Piątego maja  jak co roku, obchodzony jest na całym świecie  Światowy Dzień Higieny Rąk .

 W grupie Pszczółek był realizowany program Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Profilaktyka  chorób zakaźnych – szczepienia”. Głównym celem tego programu  jest zwiększenie świadomości dzieci na temat dróg rozprzestrzeniania się wirusów oraz sposobów zapobiegania infekcjom. Dzieci w ramach tego programu  w kwietniu tego roku wykonały przedstawienie teatralne pt. ,,Żyj zdrowo” dla całej społeczności przedszkolnej. Dzisiaj kolejny raz utrwalały sposoby dokładnego i skutecznego  mycia rąk.  Przedszkolaki wykonały plakat w parach o wirusach. Układały z liter wyrazy , z wyrazów zdania o tematyce zdrowotnej. Po  wszelakich  i różnych działaniach edukacyjno- zdrowotnych w przedszkolu, dzieci  mają większą świadomość dbania o swoje zdrowie . Dzieci  doskonale wiedzą, że  częste i dokładane mycie rąk jest bardzo ważne , aby nie zachorować.