Pszczółki – wycieczka autokarowa do Leśnej Stacji Dydaktycznej

  • Home
  • Aktualności
  • Pszczółki – wycieczka autokarowa do Leśnej Stacji Dydaktycznej
12 maja 2022
Pszczółki - wycieczka autokarowa do Leśnej Stacji Dydaktycznej

Wycieczka do Leśnej Stacji Dydaktycznej w Lipach udała się. Było dużo pozytywnych wrażeń. Prowadzone były zajęcia dydaktyczne  oraz warsztaty terenowe z lupami. Były  też wspólne zabawy  oraz rozmowy przy ognisku z pysznymi kiełbaskami, upieczonymi na grillu.    Celem  prowadzonej  edukacji przyrodniczo-ekologicznej  było kształtowanie od najmłodszych lat  wartości i postaw wobec przyrody, uczenie się odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego. Dzieci poznały warstwy lasu , niektóre gatunki rośli i zwierząt. Oglądały i dotykały ciekawe eksponaty przyrodnicze takie jak: gniazda, poroża, czaszki. Poznały również wiele interesujących ciekawostek przyrodniczych.