Grupa Sówki – Pierwsza wizyta w Bibliotece Gminnej w Kłodawie

  • Home
  • Aktualności
  • Grupa Sówki – Pierwsza wizyta w Bibliotece Gminnej w Kłodawie
13 października 2022

Dnia 22 września 2022r. Grupa Sówki wybrała się na  wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłodawie. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem, wypełnionym dosłownie po brzegi mnóstwem książek. Podczas wycieczki przedszkolaki przede wszystkim zapoznały się z zasadami kulturalnego zachowania w bibliotece, z zasadami wypożyczania książek, z pracą bibliotekarza oraz rozbudziły swoje zainteresowania czytelnicze. Dla wielu z nich była to zapewne pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.

Pani bibliotekarce Małgorzacie Piątek dziękujemy za przybliżenie pracy bibliotekarza i oprowadzenie po bibliotece oraz zachęcenie dzieci do korzystania ze zbiorów bibliotecznych.