Grupa Sówki – Wizyta na Poczcie Głównej w Gorzowie Wlkp.

W ramach obchodzonego ostatnio „Dnia Poczty Polskiej” Sówki razem z Biedronkami wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Gorzowie Wielkopolskim, aby przyjrzeć się mu z bliska. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty, mogły zaobserwować pracę urzędnika pocztowego i uświadomić sobie, jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym. Dzieci poznały różne rodzaje znaczków pocztowych, wzbogaciły słownictwo w zwroty: frankownica, awizo, klaser.
Na zakończenie spotkania i w ramach podziękowania wręczyliśmy na ręce Pani Renaty Misztak własnoręcznie wykonany album o poczcie.
  Wycieczka ta była ogromnym przeżyciem, ponieważ jak wiadomo, nic tak nie zaznajamia dziecka z danym środowiskiem, jak możliwość obejrzenia go na żywo. Sówki wracały do przedszkola z bagażem miłych wrażeń.