Grupa Sówki – Wyjście do Korsakówki

26 lutego 2023

Dnia 22.02.23r. wybraliśmy się do pobliskiej Korsakówki. Pani Leśniczy Aleksandra Popiołek rozmawiała z dziećmi o zawodzie leśniczego a następnie opowiadała o ptakach, które zimują w Polsce i te, które już na wiosnę do nas przylecą. Dzieci mogły zobaczyć modele ptaków i posłuchać ich odgłosów. Dowiedzieliśmy się bardzo wiele ciekawostek na temat ptaków, m. in. jednią z nich, iż jaskółki zwiastują nadejście wiosny, a młode pisklęta jedzą aż 30 razy na godzinę.

Następnie wybraliśmy się na spacer po lesie, aby szukać już oznak wiosny. Na samym początku, aby wybrać się na ścieżkę leśną musiały przejść labirynt. Gdy wszystkim się udało, przechodząc drożką obserwowalismy i nasłuchiwaliśmy Kosów, obserwowaliśmy drzewa i znaleźliśmy pąki drzew, które zostały posadzone w ziemi i podziwialiśmy przebiśniegi.

Na koniec każdy sprawdził przy tablicy rozpiętość skrzydeł ptaków porównując ze swoimi rękoma oraz korzystąjac ze słonecznej pogody bawiliśmy się na placu na terenie Nadleśnictwa w Kłodawie.