BEZPIECZEŃSTWO NA WODZIE – zajęcia edukacyjne

15 maja 2023

Dnia 15 maja br. odwiedził nasze przedszkole Pan Tomasz Wiśniowski, który prowadzi kursy, obozy oraz szkolenia z ratownictwa wodnego. Warto odwiedzić stronę na portalu społecznościowym fb Waterlife.

Pan Tomasz opowiadał dzieciom jak należy się bezpiecznie zachowywać podczas kąpieli wodnych. Na samym początku zwróciliśmy uwagę na strój jaki noszą ratownicy podczas wykonywania swojej pracy. Dzieci rozpoznawały kolory flagi, które są umieszczone na kąpieliskach, czyli biały, gdy można się kąpać oraz czerwony, który zakazuje kąpieli oraz na kolory bojek, które informują na jakiej głębokości są umieszczone. Szczególną uwagę dzieci zwróciły, gdy Pan Tomasz opowiadał o prądach bocznych i wstecznych, które stanowią wielkie niebezpieczeństwo. Słuchaliśmy odgłosów gwizdka, który jest sygnałem ostrzegawczym dla ratowników. Dzieciom bardzo podobał się pas ratowniczy „Węgorz” oraz torba ratunkowa R1. Na koniec sprawdzały swoje umiejętności ratowania, czyli ucisków klatki na fantomie o imieniu Stefan oraz powtórzyliśmy numer alarmowy nad wodą, czyli 601-100-100.

Dziękujemy bardzo za przydatną i bardzo ciekawą lekcję, po której czujemy się mądrzejsi i pewniejsi swoich umiejętności.