Słoneczka i Motylki razem na wycieczce do Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp.

  • Home
  • Aktualności
  • Słoneczka i Motylki razem na wycieczce do Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp.
20 maja 2024

20 maja br. dzieci z grupy Motylki i Słoneczka odwiedziły
Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 1 Państwowej Straży Pożarnej
w Gorzowie Wielkopolskim.

 Dzieci miały możliwość dogłębniej poznać pracę strażaka, zwiedzić jednostkę, zobaczyć wyposażenie wozu strażackiego. Ogromna hala zrobiła na naszych przedszkolakach wielkie wrażenie. W salce edukacyjnej „Ognik” obejrzeliśmy również prezentację w ramach programu, który przekazuje dzieciom wiedzę i kształtuje umiejętności niezbędne do zachowania bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz przedstawiono dzieciom sposoby unikania zabaw stwarzających ryzyko zagrożenia zdrowia lub życia własnego bądź innych osób.
Na zakończenie naszego pobytu w jednostce wielkie zaskoczenie wzbudziło również pomieszczenie, które było zadymione, a zadaniem dzieci było się wydostać.