Grupa Sówki – Dzień Dinozaura

26 lutego 2023

Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic.

Dlatego 24 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Dinozaura. Z tej okazji  zorganizowaliśmy zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły, w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły oraz czym zajmują się paleontolodzy.

Podczas zajęć dzieci chętnie porównywały wygląd przyniesionych z domu dinozaurów, dzieląc się swoją wiedzą. W zorganizowanych kącikach przyrody  można było podziwiać diplodoki tyranozaury, triceratopsy, pterodaktyle itp. Nie zabrakło również ciekawych zabawach ruchowych oraz plastycznych związanych z tematyką zajęć.