Jasełka w przedszkolu

20 grudnia 2023

Święta Bożego Narodzenia to szczególnie wyczekiwany czas. Tradycją naszego przedszkola jest przygotowanie inscenizacji jasełek przez najstarsze grupy. Pani Teresa-katechetka przygotowywała dzieci do przedstawienia. Próby wymagały wiele cierpliwości i zaangażowania. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci wcieliły się w postacie przedstawiające przebieg zdarzeń związanych z wydarzeniem narodzin Jezusa. Śpiewanie kolęd, tańce aniołów z lampionami w wykonaniu dzieci stworzyły uroczysty i podniosły nastrój, który wzruszył wszystkich uczestników. Na inscenizacje jasełek został zaproszony proboszcz Parafii w Kłodawie-Tadeusz Stachura.Na zakończenie przedstawienia dzieci obdarowały proboszcza pięknym stroikiem świątecznym.