Sówki sprzątają świat

18 września 2021
sprzatanie-swiata-sowki

28. akcja “Sprzątanie świata” przypadła w tym roku w dniach 17-19 września. Było to bardzo ważne wydarzenie również dla przedszkolaków z Kłodawy, którzy w piątek wzięli w nim udział. Dzieci z grupy Sówki rozpoczęły ten dzień od wysłuchania listu wysłanego specjalnie do nich przez Ekoludka. Prosił on o zadbanie o naszą planetę, dlatego też wyruszyliśmy na spacer w celu uprzątnięcia najbliższej okolicy.

Po powrocie do sali przypomnieliśmy zasady segregacji, a wiedzę na ten temat utrwaliliśmy wrzucając przyniesione z domów odpady do odpowiednich pojemników. Zwróciliśmy także uwagę na bardzo długi rozkład niektórych śmieci oraz na to jak ważna jest segregacja dla dobra naszego środowiska.

Wiedzę na temat recyklingu poszerzyliśmy oglądając bajkę tematyczną. Na koniec wspólnie postanowiliśmy zbierać plastikowe nakrętki, aby pomóc potrzebującym.

Sówki spędziły ten dzień bardzo intensywnie i mamy nadzieję, że lekcja dbania o otaczający nas świat zaprocentuje w przyszłości.