Dzień Przedszkolaka

20 września 2021
dzień przedszkolaka

“Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.”

20 września – to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Ma też przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Przedszkolaki z naszego przedszkola wspólnie odśpiewały hymn przedszkolaka – “Jestem sobie przedszkolaczek”, a następnie zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. W każdej sali rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar dzieci. Dzieci wspaniale bawiły się na dmuchańcach, na dużej sali mogły spróbować zabaw z wykorzystaniem multimedialnej tablicy, odwiedziły nasz małpi gaj, a na koniec wspólnie zasiadły do pięknie udekorowanych stołów by skosztować ulubionych przekąsek. Nasze przedszkolaki odwiedziła również Pani Wójt Anna Mołodciak. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ten dzień był wyjątkowy i na długo zapadł w pamięć naszym Przedszkolakom.

Naszym Przedszkolakom życzymy, aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach, każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych wspomnień i pozytywnych doświadczeń. Spełnienia dziecięcych marzeń! 🙂

dzień przedszkolaka – video