Żabki-Dzień Uśmiechu

6 października 2021
zabki_dzien_usmiechu1

Plansza_logo_unijne

Plansza_logo_unijneW środę 6.10.2021r. Żabki w towarzystwie własnych uśmiechniętych  pluszaków zawitały do przedszkola. Dla maluszków pierwsze tygodnie bez rodziców nie zawsze były łatwe. Dlatego Dzień Uśmiechu pomógł przyczynić się do pokonania lęku przed rozłąką z najbliższymi.

W czasie zabaw konstrukcyjno-sensorycznych zadaniem dzieci było utworzenie uśmiechniętej buzi z różnych materiałów i  przyborów gimnastycznych. W czasie zajęć dzieci poznały rezolutną, wesołą Ludwiczkę, poszukującą króla z piernika.  Dziewczynka potrafiła zachować pogodną twarz mimo różnych przygód i przeciwności.

Nie obyło się bez degustacji pierniczków od baśniowego króla, który nigdy się nie smucił. Na koniec  chętni śmiałkowie mogli spróbować kawałka cytryny i po degustacji się uśmiechnąć!

Po zabawach Żabki dostały medale uśmiechu, bo  każdego dnia dobrze sobie radzą i są bardzo dzielne!