Biedronki – Powitanie Jesieni

12 października 2021
przedszkole-klodawa-biedronki-powitanie-jesieni03

22 września 2021r. odbyło się “Powitanie Jesieni”, gdyż tego dnia kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku – jesień. Dzieci mają świadomość, że ciepłe lato odeszło, a jesień przynosi chłodne dni, więc trzeba pomyśleć o ciepłym ubraniu, ale też o odpowiednim zadbaniu o zdrowie.

Przedszkolaki przygotowały się nie na przyjście nowej pory roku, gdyż były ubrane w odzież w kolorach jesiennych oraz przyniosły pełno darów jesiennych do naszego kącika przyrodniczego.

Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały drzewa i dopasowywały owoce, układały rytmy oraz przeliczały przyniesione dary jesieni.