Biedronki – Światowy Dzień Mycia Rąk

19 października 2021
przedszkole-klodawa-biedronki-dzien-mycia-rak-01

Światowy Dzień Mycia Rąk to  święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez UNICEF  w 2008 roku, jako akcja edukacyjna której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Celem obchodów tego Dnia jest uświadomienie społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami.  Zwłaszcza teraz gdy na świecie zmagamy się z wirusem COVID-19, tak ważne jest kształtowanie czynności samoobsługowych i nawyków higienicznych u dzieci.

 

W tym dniu dzieci rozmawiały na temat zarazków i bakterii, dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Omówiony został także schemat mycia rąk, który później został zastosowany w praktyce i każde z dzieci samodzielnie i zgodnie z instrukcją umyło swoje ręce. Wykonaliśmy prace plastyczne przedstawiające zarazki oraz przeprowadziliśmy eksperyment pt. „Dlaczego warto myć ręce?”, po którym dzieci doszły do wniosku, że brud boi się mydła.