Słoneczka – Drugie śniadanie + Terapia ręki

20 października 2021
Słoneczka - Drugie śniadanie+terapia ręki

Dzisiejszego dnia dzieci miały możliwość  przygotowania drugiego śniadania. Z samodzielnie wypieczonych chlebków – przy znikomej pomocy Pań ( my tylko pokroiłyśmy chleb) zostały przygotowane pyszne kanapki z przetworami owocowymi oraz świeżymi owocami. Zajęcia zostały poprzedzone rozmową na temat tego jak należy się zachować w trakcie zajęć kulinarnych oraz w jak odpowiedni sposób posługiwać się m. in. nożem do smarowania masła lub powideł. Dzieci kolejny raz wykonały zadanie rewelacyjnie! Miło mi również poinformować, ze dzięki takim zajęciom kolejny raz mogliśmy ćwiczyć motorykę małą ręki. Poprzez wczorajsze zajęcia z ugniatania i wałkowania ciasta po dzisiejsze, gdzie dzieci z wielkim  zaangażowaniem mogły ćwiczyć rękę np. przy smarowaniu kanapek.