Biedroneczki – wycieczka do lasu na ścieżkę edukacyjną

4 listopada 2021
przedszkole-klodawa=biedronki=wycieczka-do=lasu-01

Dnia 28 października br. Grupa Biedronki wybrała się do Leśniczówki w Nierzymiu razem z Grupą Pszczółek.

Zajęcia edukacyjne dotyczące przyrody oraz  zwierząt leśnych występujących w Gminie Kłodawa przeprowadził Strażnik Leśny Pan Mariusz Urban. Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością gatunków zwierząt oraz ochrony przyrody. Piękna pogoda nam dopisała i mogliśmy wyruszyć na spacer leśnymi dróżkami  i poobserwować przyrodę: patrząc, słuchając, dotykając. Dzieci obserwowały las, który kryje wiele tajemnic. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Była to świetna okazja do kształtowania postaw proekologicznych. Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń przedszkolaki wróciły do przedszkola.