Pszczółki-kiszenie kapusty jako forma promowania zdrowej żywności.

  • Home
  • Aktualności
  • Pszczółki-kiszenie kapusty jako forma promowania zdrowej żywności.
4 listopada 2021
Pszczółki-kiszenie kapusty jako forma promowania zdrowej żywności.

Na początku chciałam podziękować państwu Kowalskim – miejscowym ogrodnikom za sponsorowanie naszym dzieciom 5 kg kapusty na zajęcia kulinarne oraz rodzicom za zaangażowanie się w te zajęcie.  Pszczółki  na zajęciach kulinarnych tym razem miały  za zadanie ukisić kapustę. Zawsze pamiętamy u dokładnym myciu rąk zanim podejmiemy się zaplanowanych zadań. Dzieciom sprawiała radość dotykania, mieszania i ściskania kapusty. Efektem końcowym było to , że 5 kg kapusty zmieściło się w naczyniu glinianym 4 litrowym. Teraz czekamy kilka dni, aż kapusta nabierze odpowiedniego i subtelnego smaku.