Biedronki – Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych?

9 listopada 2021

Dnia 8 listopada 2021r. nasze Przedszkole odwiedzili przedstawiciele służb mundurowych: Policjanci z Miejskiej Komendy w Gorzowie Wlkp., Straż Pożarna z OSP Kłodawa i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim, Ratownik Medyczny – Pan Robert Sołtys oraz gościli również przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim, którzy zorganizowali dla wszystkich przedszkolaków zajęcia edukacyjne.

W tym dniu dzieci miały możliwość przypomnieć sobie znaki drogowe oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.
WORD przygotował specjalnie drogę, znaki drogowe oraz plastrony z różnymi autami. Przypomnieliśmy sobie również jakie kolory są na sygnalizacji świetlnej ćwicząc prawidłowe korzystanie z przejść dla pieszych.
Pan Robert Sołtys przybliżył dzieciom wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, którą praktykowaliśmy na przyniesionych misiach. Natomiast strażacy pokazali nam wyposażenie torby ratowniczej R1, która znajduje się w wozie strażackim.
W w trakcie spotkania z policją dzieci miały okazję zrobić swój własny odcisk palca. Na placu przy przedszkolu dzieci mogły obejrzeć karetę pogotowia, sprawdzić wnętrze radiowozu policyjnego oraz wyposażenie wozu strażackiego.