Przedszkole – Światowy Dzień Dobroci

15 listopada 2021
Przedszkole - Światowy Dzień Dobroci

Grupa Pszczółek obchodziła dzisiaj Światowy Dzień Dobroci. Głównym celem tego dnia było przejawienie oznak: dobroci, życzliwości i koleżeństwa wobec innych dzieci i dorosłych , kulturalne odnoszenie się dzieci do siebie, rozwijanie postaw społeczno-moralnych: życzliwości, gotowości pomocy, chęci służenia innym, empatii, motywowanie do zgodnego udziału w życiu grupy i przedszkola. To ciekawe święto było wspaniałą okazją, aby przypomnieć o zasadach dobrego wychowania. W tym dniu każdy starał się być miły, serdeczny i pamiętać o dobrych manierach. Dzieci zastanawiały się , co to jest dobroć, dlaczego warto być dobrym, jak ją  okazywać bliskim, kolegom i starszym osobom na co dzień. Dzieci stworzyły wspólny plakat ,, Drzewo przyjaźni i dobroci” i wykonały serca z cytatem o dobroci dla swoich rodziców oraz dla pań ze swojej  grupy i nie tylko.