“W KRAINIE CZEKOLADY” – CZYLI SŁONECZKA I MOTYLKI NA ZAJĘCIACH Z SENSOPLASTYKI

  • Home
  • Aktualności
  • “W KRAINIE CZEKOLADY” – CZYLI SŁONECZKA I MOTYLKI NA ZAJĘCIACH Z SENSOPLASTYKI
15 lutego 2022
"W KRAINIE CZEKOLADY" - CZYLI SŁONECZKA I MOTYLKI NA ZAJĘCIACH Z SENSOPLASTYKI

We wtorek 15.02.2022r. dzieci z grupy Słoneczek i Motylków wzięły udział w kolejnych zajęciach z sensoplastyki . Dzieci przeniosły się do miejsca, które nazywane jest Krainą czekolady. Rządzi nią Król Batonik i Królowa Bombonierka, natomiast ich córka to Pralinka. Niestety, krainę zaatakował zły czarnoksiężnik i aby móc ją uratować dzieci miały do wykonania kilka zadań…

Punktem wyjścia zajęć był smak, zapach oraz faktura czekolady, a same przedszkolaki miały możliwość odkrycia odpowiedzi na pytanie: czy czekolada nadaje się tylko do jedzenia, czy można jednak coś z niej zbudować? Zajęcia bardzo przypadły dzieciom do gustu! Było wesoło, brudno ale przede wszystkim słodko!