“Co ma ucho do gadania?” – czyli zajęcia logopedyczne w grupie Słoneczek

  • Home
  • Aktualności
  • “Co ma ucho do gadania?” – czyli zajęcia logopedyczne w grupie Słoneczek
21 lutego 2022
Co ma ucho do gadania? - Słoneczka

21.02.2022r., obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, którego celem jest podkreślenie bogactwo różnorodności językowej świata. Te zajęcia w ramach prowadzonego programu “Co ma ucho do gadania?” zostały przeprowadzone przez naszą Panią Logopedę. Nasz gość mówił o tym, że język polski składa się ze słów krótkich, dłuższych i bardzo długich. Ze słów buduje się zdania, a ze zdań bajki, wiersze i opowiadania, których potem chętnie słuchamy. Podczas wspólnego spotkania dzieci prezentowały łamańce językowe. Była też gimnastyka buzi i języka, bo ważne jest by mówić wyraźnie i poprawnie.