Dogoterapia w Żabkach

25 marca 2022

23 marca uczestniczyliśmy w zajęciach z dogoterapii. Większość dzieci podeszła do spotkania z pieskiem z ogromnym entuzjazmem. Dogoterapia kształtuje i rozwija umiejętność okazywania emocji i uczuć. Pomaga w zmniejszeniu poczucia lęku i strachu. Przynosi doznania sensoryczne, wycisza i uspokaja. Podczas zajęć można było zauważyć, że niektóre dzieci na początku odczuwały niepokój. Nie chciały dotykać pieska, ani się z nim bawić, ale profesjonalizm trenerki i łagodne usposobienie pieska spowodowały, że z upływem czasu zaczęły się przekonywać do interakcji  ze zwierzęciem. Ostatecznie każde z dzieci, nawet te, które na początku okazywały strach – pogłaskały psiaka na pożegnanie. To ogromny sukces. Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazję gościć u siebie Maszę i jej trenerkę.