Biedronki – Dogoterapia jako wyjątkowa forma wsparcia rozwoju

• Biedronki – Dogoterapia jako wyjątkowa forma wsparcia rozwoju
27 marca 2022
przedszkole.klodawa.biedronki.dogoterapia01

Dnia 23 marca 2022r. przedszkolaków odwiedził pies terapeutyczny rasy samojed.
Przedszkolaki zostały zapoznane z pieskiem oraz dowiedziały się jak należy zachować się w obecności psa, po czym każdy przywitał się z Maszą głaszcząc delikatnie pieska.
Pani Aleksandra przeprowadziła zabawy edukacyjne z elementami dogoterapii, której celem jest wszechstronny rozwój podopiecznych, dostarczanie pozytywnego bodźca i satysfakcji z przebywania z psim przyjacielem.
Dzieci chętnie współpracowały podczas zabawy z psem, między innymi: karmiły, prowadzili na smyczy oraz wyczesywały sierść.
W czasie zajęć przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń, a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywał. Spotkania z Maszą było doskonałą okazją dla dzieci do relaksacji, wyciszenia, okazywania i nazywania emocji.

Podczas praktycznych zajęć dzieci utrwaliły swoją wiedzę dotyczącą właściwego opiekowania się i traktowania czworonożnych przyjaciół.

Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem.