Biedronki – Tydzień Zdrowotności

11 kwietnia 2022

Początek tygodnia w kwietniu rozpoczęliśmy od obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W poniedziałek w akcie solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm, wszystkie dzieci oraz nauczyciele “zaświecili sie na niebiesko” ubierając się na ten kolor, przedszkolaki odbiły niebieskie dłonie. Głównym celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, który jak uznało ONZ jest jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych współczesnego świata. Zgodnie z hasłem przewodnim dzieci z obejrzały na sali gimnastycznej film „Maria i ja”, który przedstawił codzienność Marii, dziewczynki dotkniętej autyzmem. Dzieci rozmawiały o trudnościach bohaterki oraz jej umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Przedszkolaki zrozumiały, że dla osób z autyzmem ważna jest przewidywalność i powtarzalność sytuacji. 

W kolejnych dniach dzieci rozmawiały o tym co jest zdrowe, układaliśmy piramidę zdrowia zwracając szczególną uwagę na codzienny ruch m.in. ćwiczenia gimnastyczne oraz na produkty, które należy spożywać oraz prowadziliśmy dyskusję kto o nasze zdrowie dba i jaki sposób my musimy zadbać o nasze zdrowie. Poznaliśmy ciało człowieka oraz jak funkcjonuje nasz organizm. Dzieci układały plansze z wnętrzem człowieka – nazywając poszczególne organy.  W czwartek, gdy świętowaliśmy Dzień Zdrowia wykonaliśmy z przyniesionych owoców za co serdecznie dziękujemy rodzicom koktajle owocowe. Była to frajda dla dzieci, gdyż nazywały swoje napoje. Na koniec tygodnia razem z grupą Pszczółek zaprosili na występ pod hasłem “Żyj zdrowo”  wszystkie przedszkolaki, Panią Dyrektor, wychowawców grup oraz pracowników przedszkolna, gdzie zaprezentowali wiersz pt. “Recepta na zdrowie” J. Tuwima oraz piosenki.