ŻABKI – DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

6 listopada 2023

BAJKOWY DZIEŃ U ŻABEK 

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło;)

Z tej okazji, 6 listopada dzieci z grupy „Żabki” wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci przebierały się w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały memory. Przedszkolaki sprawnie wykonywały polecenia i odgadywały zagadki.

Na zakończenie dzieci bawiły się przy bajkowych hitach muzycznych. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Bajkowe przedpołudnie dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.

PEŁNA FOTORELACJA W LINKU:

https://drive.google.com/drive/folders/1bA239ztZL9RvWR0co4pzAvjMU5CbxNfh?usp=sharing