Motylki – Pieczenie świątecznych pierniczków

17 grudnia 2023

Kolejne zadanie, które przedszkolaki musiały wykonać z kalendarza adwentowego to pieczenie
i dekorowanie pierników.

14 grudnia dla dzieci z Grupy Motylki był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły i dekorowały pierniczki. Najpierw przedszkolaki odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki oraz zakładając czapeczki kucharskie oraz fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Najwięcej radości przyniosło dekorowanie pierniczków…
Było wesoło, przepysznie i nastrojowo!