Sówki – Pląsy z długą brodą – piosenki dla dzieci śpiewane od pokoleń .

  • Home
  • Aktualności
  • Sówki – Pląsy z długą brodą – piosenki dla dzieci śpiewane od pokoleń .
10 lutego 2024

Grupa Sówek w piątek uczestniczyła razem z panią Ewą Tyczyńską w zajęciach ruchowo – muzycznych na podstawie książki i płyt pt.,, Pląsy z długą brodą” Marii Tomaszewskiej, czyli piosenki dla dzieci śpiewane od pokoleń. Dzieci z zerówki poznały zabawy pt. ,,Labada”, Karuzela”, ,,Pingwin”, ,,Uciekaj myszko”. Zabawy przy muzyce są dla dzieci niezwykle atrakcyjne, dostarczają im wiele radości. Oddziałują na różne obszary aktywności człowieka, na przykład na sfery poznawcze, emocjonalno-społeczne, estetyczną, motoryczną. Pobudzają cały organizm do większego wysiłku fizycznego. Mogą pełnić funkcję relaksacyjną i terapeutyczną. Nie zabrakło również Treningów pamięci  – zapamiętywanie obrazków wg kolejności metodą opowiadania pt.,, Pajacyk”.