Motylki – Wszystko o KOSMOSIE

12 lutego 2024

Tematyka kosmosu jest wyjątkowo ciekawa dla dzieci. Kosmos to przestrzeń tajemnicza, wręcz magiczna. Motylki w ramach tygodniowej tematyki miały możliwość poznać bliżej Układ Słoneczny. Dowiedziały się, iż planety krążą wokół nieruchomego Słońca, poznały nazwy planet oraz ich kolejność. Aby poszerzyć naszą wiedzę i odpowiedzieć na nurtujące nas pytania sięgnęliśmy do źródeł wiedzy, jakimi były: książki, filmy z Internetu, prezentacje multimedialne, opowiadania, ilustracje i bajki. Poznaliśmy wiele ciekawych opowiadań i wierszy. Dzieci miały możliwość wymiany informacji, bo jak się okazało niektóre z nich są wyjątkowo zainteresowane tą tematyką i ich wiedza jest bardzo szczegółowa. Na zajęciach dzieci wykonały przez ten tydzień sporo eksperymentów przez co bardziej były zaciekawione omawianą tematyką.