Jeżyki- Dinozaurowe zabawy

28 lutego 2024
jezyki-dinozaurowezabawy1

Dinozaury budzą zainteresowanie i  są jednymi z ulubionych zabawek przedszkolaków. Zainspirowani tematem zorganizowaliśmy wystawę,  bawiliśmy się , poznając ciekawostki, nazwy, wygląd i zwyczaje wymarłych zwierząt.

Przedszkolaki pokonywały tor przeszkód, ćwicząc równowagę, zręczność, chód slalomem. Zbieranie balonów-jaj dinozaurów- wymagało szybkiej reakcji i zwinności.   W czasie zabaw tematycznych przyniesione eksponaty służyły do wspólnej zabawy, a ciekawe ksążki poszerzały wiedzę dzieci.

Następny dzień rozpoczęliśmy od dinogimnastyki- naśladowania wyglądu wybranych przedstawicieli gatunku. W  czasie zabaw słownych z wykorzystaniem obrazków jeżyki dzieliły na sylaby nazwy : apatozaur, triceratops i  tyranozaur. Następnie wszyscy układali i przyklejali  puzzle. Przez cały czas towarzyszyła nam piosenka o sympatycznym dinozaurze, którą jeżyki chętnie śpiewały.