Wiosenna łąka Biedronek

12 marca 2024

Przedszkolaki z grupy Biedronki z pomocą swoich wychowawców na zajęciach stworzyły wiosenną łąkę. Wielkimi krokami zbliża się do nas najpiękniejsza pora roku jaką jest wiosna. To czas, kiedy przyroda wybucha z całą mocą do życia. Dzieci do dużego pojemnika wysypały ziemię z ogródka, następnie stworzyły mini łąkę z kwiatów, różnego rodzaju owadów, robaków i innych mieszkańców polany. Projekt ten ma na celu przybliżenie przedszkolakom otaczającej ich przyrody, jednocześnie pozwala przyjrzeć się faunie z bliska i poznać szczegóły o każdym z nich. Główną atrakcją tego projektu jest to, że dzieci każdego dnia będą mogły zaglądać do naszej łąki, przekładać zwierzątka, robaczki i owady rozwijając przy tym wyobraźnię, tworzyć „własną łąkę”. Jest to doskonała okazja do ćwiczeń rozwijających motorykę małą, doskonalenie chwytu pęsetowego dzięki szczypcom za pomocą których dzieci będą przemieszczać robaczki.