Motylki – wycieczka do Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta

13 marca 2024

Dnia 13 marca br. Motylki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Lubuskiego na warsztaty pt. Gliniane Krajobrazy.

Już na samym początku wielkie wrażenie wywoła u dzieci brama wejściowa do Muzeum, dlatego tam zrobiliśmy nasze pierwsze wspólne zdjęcie. Na warsztatach dzieci obejrzały prezentację dotyczącą rzeźb wykonywanych z gliny, niezbędnych akcesoriach służących do rzeźbienia. Pani zaprezentowała medaliony i następnie dzieci ochoczo przystąpiły do pracy: ugniatając, lepiąc, wałkując i wykrajając foremkami glinę. Wszyscy świetnie sobie radzili i każdy utworzył własną kompozycję. Po zajęciach zwiedziliśmy salę z popiersiami oraz pięknym witrażem. Natomiast korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się jeszcze na spacer po ogrodzie obserwując różne rośliny oraz owady.