Wycieczka edukacyjna do Leśnej Stacji Dydaktycznej w Lipach- grupa Jeżyków i Słoneczek

  • Home
  • Aktualności
  • Wycieczka edukacyjna do Leśnej Stacji Dydaktycznej w Lipach- grupa Jeżyków i Słoneczek
28 kwietnia 2024

W piątek 26.04.2024 dwie grupy z naszego przedszkola: Jeżyki i Słoneczka pojechały autokarem na wycieczkę do  Leśnej Stacji Dydaktycznej w Lipach. Tam odbyły się krótkie warsztaty na temat ,, Dlaczego pszczoły są tak pożyteczne?”. Przedszkolaki dowiedziały się ,że człowiek ma od pszczół nie tylko miód, ale także pyłek, wosk i że konsekwencje wyginięcia pszczół byłyby tragiczne dla ludzkości . Bez zapylania wyginą rośliny, które są pożywieniem dla ludzi i zwierząt. Podczas zajęć dzieci miały możliwość  z bliska zobaczyć jak wyglądają muszle, gniazda, wypchane zwierzęta, poroża, czaszki, kości oraz inne eksponaty. Przeszliśmy też ścieżkę edukacyjną, poznając niektóre rośliny i zwierzęta lasu. Nie zabrakło spaceru po lesie, gdzie dzieci obserwowały owady i drzewa oraz rośliny przez lupę a także  korzystały z siatek na motyle. Na koniec były zabawy na  leśnej polance. Na terenie stacji znajduje się obszerna, zadaszona wiata z paleniskiem do smażenia kiełbasek . To tam właśnie sobie odpoczywaliśmy.