Motylki – wycieczka do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

  • Home
  • Aktualności
  • Motylki – wycieczka do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.
13 maja 2024

Dnia 13 maja br. Grupa Motylki wybrała się na wycieczkę do Policji.
Nasza grupa otrzymała zaproszone od Pana Sławomira Marciniak, tatę Zosi, który jest policjantem w tutejszej komendzie.
Już sama informacja o wycieczce wywołała wiele radości, gdyż wiele przedszkolaków z naszej grupy marzy zostać w przyszłości właśnie policjantem. Dzisiaj dzieci miały okazję przekonać się jak wymagająca i odpowiedzialna jest to praca… gdyż, policjanci pracują 24 godziny na dobę. Motylki zobaczyły z bliska codzienną pracę policjantów, ich wyposażenie do służby, a także zwiedziły pomieszczenia komisariatu. Wielki entuzjazm wzbudził dziedziniec, na którym dzieci wypatrywały pomieszczenia dla tzw. rabusiów oraz pomieszczenie z monitoringiem miejskim.
W czasie spotkania Pani Policjant asp. Marta Dyrda – Dudka przypomniała dzieciom numer alarmowy 112 oraz wygłosiła pogadankę na temat specyfiki pracy Policjanta. Podczas zwiedzania różnych wydziałów w budynku towarzyszyła nam również przy oprowadzaniu Pani Katarzyna, mama naszej Kalinki. Dzieci miały okazję kolejny raz zobaczyć jak pracują rodzice naszych przedszkolaków.

Na zakończenie spotkania nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia i podziękowań. Dzieci otrzymały również pamiątkowy prezent -brylok.

Spotkanie z Panią Policjant na Komendzie wzbogaciło wiedzę dzieci  oraz przyniosło wiele radości. DZIĘKUJEMY!