ŻABKI – WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ W GORZOWIE

14 maja 2024

Dnia 9 maja dzieci z grupy „Żabki” wybrały się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. a dokładnie do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1. Przedszkolaki brały udział w zajęciach przeprowadzonych w sali edukacyjnej „Ognik”. Dzieci były bardzo zainteresowane zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem przeciwpożarowym i chętnie włączały się w dyskusję o zagrożeniach. Obejrzały prezentacje multimedialną, odgadywały zagadki i dowiedziały się na czym polega praca strażaka. Przedszkolaki nauczyły się jak prawidłowo wezwać służby ratunkowe, poznały ubiór strażaka oraz sprzęt i pojazdy ratownicze. Maluchy miały również możliwość zobaczenia jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają strażacy na miejscu zdarzenia oraz jak gorące są drzwi za którymi jest pożar. „Żabki” obejrzały z bliska wozy strażackie oraz ich wyposażenie, jak przygotowuje się do pracy wóz z bardzo długą drabiną, jak zjeżdża się po rurze w czasie wyjazdu do zdarzenia. Po spacerze w garażu był czas na lanie wodą, każdy przedszkolak sam odkręcał wodę w prądownicy.

„Żabki” otrzymały hełm strażacki, przypinki i naklejki. Bardzo dziękujemy tacie Filipa oraz panu strażakowi, który przeprowadził zajęcia, za bardzo ciekawie spędzony czas. Przedszkolaki zapamiętają na zawsze, że z ogniem nie ma żartów!

PEŁNA FOTORELACJA W LINKU:

https://drive.google.com/drive/folders/12OEKyQ5Y5q7LQfg5zv6QEN658kNKcBcr?usp=sharing