Ekologicznie znaczy logicznie – jesienna ścieżka sensoryczna

  • Home
  • Aktualności
  • Ekologicznie znaczy logicznie – jesienna ścieżka sensoryczna
23 października 2022

Zmysły umożliwiają nam odbiór bodźców pochodzących z otoczenia i naszego ciała, które zostają zinterpretowane przez nasz mózg, aby uzyskać odpowiednią i zamierzoną reakcję organizmu. Ścieżka sensoryczna to specjalnie ułożony tor do pokonania dla dzieci. W ramach innowacji prowadzonej w grupie Pszczółek „Ekologicznie znaczy logicznie” został stworzony tor stymulujący zmysł dotyku. Korzystając z darów jakie daje nam obecna pora roku, jaką jest jesień, dla Pszczółek została stworzona ścieżka sensoryczna z jarzębiny, kasztanów, żołędzi, liści, szyszek, owoców i orzechów. Przedszkolaki z chęcią pokonały wszystkie jej etapy.