Dzień Pluszowego Misia – Zajęcia Otwarte

27 listopada 2022

25.11.2022 r. w grupie Pszczółki odbył się Dzień Pluszowego Misia z udziałem Rodziców. Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego niezależnie od wieku. Każdy przedszkolak tego dnia przyniósł do przedszkola swojego pluszaka.

Ten dzień był również wyjątkowy, ponieważ w zajęciach uczestniczyli rodzice, którzy mieli okazję zapoznać się  między innymi ze sposobami pracy dydaktyczno – wychowawczej oraz przekonać się, jak wiele ich pociechy potrafią wiele zrobić. W trakcie zajęć dzieci poznały historię pluszowego misia oraz usłyszały ciekawostki o niedźwiedziu brunatnym oraz polarnym. Następnie dzieci aktywnie uczestniczyły w 4 konkurencjach. Ostatnie zadanie Pszczółki wykonały ze swoimi rodzicami – była to eko zabawka. Bardzo ważne było, aby u dzieci pobudzić wyobraźnie do tworzenia nowych zabawek z materiałów, które mają dostępne w domu, a tym samym rozbudzić ciekawość ekologiczną. Na koniec każdy przedszkolak zaprezentował swojego misia i wybrał dla niego imię.

Serdecznie dziękuję rodzicom za poświęcony czas, liczne przybycie i aktywne uczestnictwo 🙂