Walentynki u Pszczółek – kulinarna logopedia

14 lutego 2023

14.02.2023 r. w grupie Pszczółek odbyły się zajęcia, na których królowały między innymi: kolor czerwony, balony w kształcie serca i mnóstwo pozytywnych emocji . Przedszkolaki złożyły sobie ciepłe życzenia oraz wręczyły prezenty i laurki. Były również zabawy i tańce w rytm miłosnych utworów. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną – serce. To był dzień pozytywnych emocji ❤️ 🙂

Temat walentynek  był również pretekstem do przeprowadzenia logopedyczno – kulinarnych zajęć. Dzieci wykonały galaretkę w kolorze czerwonym, w której ukryły czekoladowe serce. Podczas tych zajęć dzieci poznały nie tylko historię tego święta, ale i wykonały ćwiczenia logopedyczne, ćwiczenia sensoryczne, a na końcu wreszcie zjadły tą pychotkę.  Wszystkie produkty były wolne od wzmacniaczy smaku i cukru. Nie tylko było pięknie i smacznie, ale i zdrowo.